Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
Under 17-2 - Version 2 (14/11/18)
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
13 Oct 18 8:30AM North Dandenong   def   Beaconsfield Lois Twohig Reserve (Lois Twohig No. 2 (Synthetic)) Official result
13 Oct 18 8:30AM Berwick   def   Narre Warren Edwin Flack Recreation Reserve (Edwin Flack Reserve) Official result
13 Oct 18 8:30AM Springvale South   def   Dandenong West Coomoora Reserve (Coomoora Synthetic - West Oval) Official result
13 Oct 18 8:30AM Fountain Gate   def   Endeavour Hills Max Pawsey Recreation Reserve (Max Pawesy West) Official result
13 Oct 18 8:30AM Buckley Ridges   def   HSD Thomas P Carroll Reserve (West Oval) Official result
13 Oct 18 8:30AM Narre North   def   Lynbrook Narre Warren North Reserve #2 Oval (synthetic) Official result
Round 2
27 Oct 18 8:30AM Endeavour Hills   def   Berwick Sydney Pargeter Recreation Reserve (Weeding Left) Official result
27 Oct 18 8:30AM Beaconsfield   def by   Springvale South Holm Park Reserve (Oval 2) Official result
27 Oct 18 8:30AM Dandenong West   def   North Dandenong Greaves Reserve (#1 & #2) (Greaves #2 - Western Oval) Official result
27 Oct 18 8:30AM Narre Warren   def by   Fountain Gate Sweeney Recreation Reserve (Sweeney Reserve 2) Official result
27 Oct 18 8:30AM HSD   def by   Beaconsfield Reedy Reserve (Oval 3) Official result
27 Oct 18 8:30AM Narre South   def by   Narre North Reid & Robinson Recreation Reserve (L S Reid Oval) Official result
Round 3
3 Nov 18 8:30AM, 10 Nov 18 8:30AM Beaconsfield   def   Narre Warren Holm Park Reserve (Oval 2) Official result
3 Nov 18 8:30AM, 10 Nov 18 8:30AM North Dandenong   def   Berwick Lois Twohig Reserve (Lois Twohig No. 2 (Synthetic)) Official result
3 Nov 18 8:30AM, 10 Nov 18 8:30AM Endeavour Hills   def   Dandenong West Sydney Pargeter Recreation Reserve (Weeding Left) Official result
3 Nov 18 8:30AM, 10 Nov 18 8:30AM Springvale South   def   Fountain Gate Coomoora Reserve (Coomoora Synthetic - West Oval) Official result
3 Nov 18 8:30AM, 10 Nov 18 8:30AM Cranbourne   def   HSD J & P Cam Recreation Reserve (Oval 2 - West) Official result
3 Nov 18 8:30AM, 10 Nov 18 8:30AM Berwick Springs   def by   Narre North Grices Road Recreation Reserve (Grimes Road Reserve) Official result
Round 4
17 Nov 18 8:30AM, 24 Nov 18 8:30AM Endeavour Hills   drew   Fountain Gate Sydney Pargeter Recreation Reserve (Weeding Left) Official result
17 Nov 18 8:30AM, 24 Nov 18 8:30AM Berwick   drew   Dandenong West Edwin Flack Recreation Reserve (Edwin Flack Reserve) Official result
17 Nov 18 8:30AM, 24 Nov 18 8:30AM North Dandenong   def   Beaconsfield Lois Twohig Reserve (Lois Twohig No. 2 (Synthetic)) Official result
17 Nov 18 8:30AM, 24 Nov 18 8:30AM HSD   drew   Narre North Reedy Reserve (Oval 3) Official result
Round 5
1 Dec 18 8:30AM, 8 Dec 18 8:30AM Endeavour Hills   def   HSD Sydney Pargeter Recreation Reserve (Weeding Left) Official result
1 Dec 18 8:30AM, 8 Dec 18 8:30AM Dandenong West   def   Beaconsfield Greaves Reserve (#1 & #2) (Greaves #2 - Western Oval) Official result
1 Dec 18 8:30AM, 8 Dec 18 8:30AM Narre North   def by   Fountain Gate Narre Warren North Reserve #2 Oval (synthetic) Official result
1 Dec 18 8:30AM, 8 Dec 18 8:30AM North Dandenong   def by   Berwick Lois Twohig Reserve (Lois Twohig No. 2 (Synthetic)) Official result
Round 6
15 Dec 18 8:30AM, 22 Dec 18 8:30AM Beaconsfield   def by   Endeavour Hills Holm Park Reserve (Oval 2) Official result
15 Dec 18 8:30AM, 22 Dec 18 8:30AM Fountain Gate   def by   North Dandenong Max Pawsey Recreation Reserve (Max Pawesy West) Official result
15 Dec 18 8:30AM, 22 Dec 18 8:30AM Berwick   def   Narre North Edwin Flack Recreation Reserve (Edwin Flack Reserve) Official result
15 Dec 18 8:30AM, 22 Dec 18 8:30AM HSD   def by   Dandenong West Reedy Reserve (Oval 3) Official result
Round 7
19 Jan 19 8:30AM Fountain Gate   def by   Dandenong West Max Pawsey Recreation Reserve (Max Pawesy West) Final result entered, no confirmation
19 Jan 19 8:30AM Berwick   def   Endeavour Hills Edwin Flack Recreation Reserve (Edwin Flack Reserve) Final result entered and confirmed
19 Jan 19 8:30AM Narre North   def by   Beaconsfield Narre Warren North Reserve #2 Oval (synthetic) Final result entered and confirmed
19 Jan 19 8:30AM North Dandenong   def   HSD Lois Twohig Reserve (Lois Twohig No. 2 (Synthetic)) Final result entered and confirmed
Round 8
26 Jan 19 8:30AM North Dandenong   v   Dandenong West Lois Twohig Reserve (Lois Twohig No. 2 (Synthetic))  
26 Jan 19 8:30AM Berwick   v   Beaconsfield Edwin Flack Recreation Reserve (Edwin Flack Reserve)  
26 Jan 19 8:30AM Narre North   v   Endeavour Hills Narre Warren North Reserve #2 Oval (synthetic)  
26 Jan 19 8:30AM Fountain Gate   v   HSD Max Pawsey Recreation Reserve (Max Pawesy West)  
Round 9
2 Feb 19 8:30AM, 9 Feb 19 8:30AM Endeavour Hills   v   North Dandenong Sydney Pargeter Recreation Reserve (Weeding Left)  
2 Feb 19 8:30AM, 9 Feb 19 8:30AM Beaconsfield   v   Fountain Gate Holm Park Reserve (Oval 2)  
2 Feb 19 8:30AM, 9 Feb 19 8:30AM Dandenong West   v   Narre North Greaves Reserve (#1 & #2) (Greaves #2 - Western Oval)  
2 Feb 19 8:30AM, 9 Feb 19 8:30AM HSD   v   Berwick Reedy Reserve (Oval 3)  
Round 10
16 Feb 19 8:30AM, 23 Feb 19 8:30AM Endeavour Hills   v   Beaconsfield Sydney Pargeter Recreation Reserve (Weeding Left)  
16 Feb 19 8:30AM, 23 Feb 19 8:30AM Dandenong West   v   HSD Greaves Reserve (#1 & #2) (Greaves #2 - Western Oval)  
16 Feb 19 8:30AM, 23 Feb 19 8:30AM Narre North   v   Berwick Narre Warren North Reserve #2 Oval (synthetic)  
16 Feb 19 8:30AM, 23 Feb 19 8:30AM North Dandenong   v   Fountain Gate Lois Twohig Reserve (Lois Twohig No. 2 (Synthetic))  
Round 11
2 Mar 19 8:30AM Beaconsfield   v   Dandenong West Holm Park Reserve (Oval 2)  
2 Mar 19 8:30AM Fountain Gate   v   Narre North Max Pawsey Recreation Reserve (Max Pawesy West)  
2 Mar 19 8:30AM Berwick   v   North Dandenong Edwin Flack Recreation Reserve (Edwin Flack Reserve)  
2 Mar 19 8:30AM HSD   v   Endeavour Hills Reedy Reserve (Oval 3)  
SEMI FINALS
9 Mar 19 8:30AM, 10 Mar 19 8:30AM TBD v TBD  
9 Mar 19 8:30AM, 10 Mar 19 8:30AM TBD v TBD  
FINAL
16 Mar 19 8:30AM, 17 Mar 19 8:30AM TBD v TBD  

Fixture Last updated: 14 Nov 18 3:49PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.